Pastojimo tikimybė

Pastojimo tikimybė priklauso nuo to, kurioje ciklo fazėje šiuo metu esate. Tikimybė nuolat smarkiai kinta. Galima sakyti, kad kiekviena diena yra svarbi, ir kiekvieną dieną pastojimo tikimybė gali būti vis kita. Trumpai galima pasakyti: tinkamas laikas yra vienas svarbiausių dalykų norint pastoti.

Mėnesinės

Mėnesinės – tai suirusios gimdos gleivinės pasišalinimas iš moters organizmo. Daugumai moterų jos trunka 2-7 dienas. Maždaug 3-iąją mėnesinių dieną hormonų progesterono ir estrogeno lygis pakyla, taip padėdamas atsinaujinti gimdos gleivinei.

Ciklo pradžia skaičiuojama nuo pirmosios mėnesinių dienos iki paskutinės dienos prieš sekančias mėnesines. Pirmoji ciklo diena – pirmoji diena, kai pasirodo mėnesinės.

4-ąją dieną ima bręsti kiaušinėliai. Jeigu Jūsų ciklas trunka apie 28 dienas, subrendęs kiaušinėlis kiaušidę paliks (t.y. įvyks ovuliacija) apytiksliai 14-tą ciklo dieną. Todėl per mėnesinių fazė tikimybė pastoti yra labai maža. Nebent Jūsų ciklas trumpas, o ovuliacija įvyksta anksti.

Po mėnesinių-iki ovuliacijos

Jeigu siekiate pastoti, šis laikas mylėtis yra labai tinkamas. Patariama mylėtis bent kas antrą dieną. Atminkite, kad sperma moters organizme (gimdos kaklelio gleivėse) gyvybinga išlieka iki 5-6 dienų. Tai labai prailgina vaisingumo langą – laiką, kada galite pastoti.

Maždaug 7-tą ciklo dieną, iš makšties paprastai pasirodo išskyros, kurios esti šiek tiek elastingos. Per kelias dienas jos tampa balsvomis, kremo konsistencijos išskyromis. Tai ženklas, kad artėja ovuliacija, ir Jūsų vaisingos dienos – ne už kalnų.

Tikimybė pastoti šioje ciklo fazėje yra nemaža. Nors kiaušinėlis dar nesubrendęs, šiuo laikotarpiu vis tiek patartina reguliariai mylėtis. Tokiu būdu užsitikrinsite, kad nepraleisite ovuliacijos.

Ovuliacija: pastojimo tikimybė didžiausia

Tai yra svarbiausia Jūsų ciklo dalis – iškart po ovuliacijos moters organizmas jau būna pasiruošęs pastoti. Ovuliacijos metu kūno temperatūra pakyla maždaug 0,2 laipsnio. Tačiau svarbu atminti, kad tai įvyksta tada, kai ovuliacija jau vyksta. Tad mylėtis gali būti jau per vėlu. Mat kiaušinėlis po ovuliacijos gyvybingas išlieka tik 24 valandas. Štai čia labai praverčia ovuliacijos testai, kurie nustato ovuliacijos datą dar prieš jai įvykstant. Jeigu ovuliacijos testas teigiamas, reiktų mylėtis per ateinančias 24-36 valandas.

Pastojimo tikimybė šioje fazėje yra didžiausia, jeigu mylėsitės tinkamu laiku. Geriausia, jeigu sperma pasiekia kiaušintakį dar kelios valandos prieš ovuliaciją. Nustatyta, kad seksas kas antra dieną yra toks pats efektyvus pastoti, kaip ir seksas kasdien. Todėl nebūtina mylėtis po keltą kartų per dieną, nebent to labai norite.

Po ovuliacijos

Ši ciklo fazė trunka 12-16 dienų. Šiuo metu tikimybė pastoti yra labai maža.