Nėštumo testai

Nėštumo testai yra paprasčiausias būdas sužinoti, ar jūs nėščia. Žemiau pateikiame keletą svarbiausių dalykų apie nėštumo testus.

Nėštumo testai: bendra informacija

Dauguma nėštumo testų veikia pagal tą patį principą: jie yra jautrūs šlapime esančiam hormonui, vadinamajam nėštumo hormonui hCG. Organizme šis hormonas pradedamas gaminti iškart po to, kai apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina prie gimdos sienelės. Tai paprastai nutinka po 6 dienų nuo apvaisinimo.

Yra du pagrindiniai nėštumo testų tipai: šlapimo ir kraujo. Šlapimo testai gali būti naudojami tiek namie, tiek pas gydytoją. Dauguma moterų šį metodą renkasi pirmiausia, praėjus maždaug savaitei po vėluojančių mėnesinių. Tačiau norint patikimų rezultatų, būtina atidžiai sekti instrukcijas, pridedamas prie šių testų. Jei rezultatas teigiamas (jūs nėščia), derėtų kreiptis pas gydytoją, kuris patvirtins arba paneigs, kad jūs pastojote. Kraujo testai naudojami rečiau, juos atlikti galima pas gydytoją. Šio tipo testai nustatyti, ar moteris nėščia, gali anksčiau nei šlapimo testai: praėjus maždaug 6-8 dienoms po apvaisinimo.

Koks nėštumo testų patikimumas?

Derėtų žinoti, kad tiksliausias rezultatas naudojant šlapimo testą bus tuomet, jei palauksite maždaug savaitę po vėluojančių mėnesinių. Taip pat derėtų atlikti testą ryte atsikėlus, kai šlapimas yra labiausiai koncentruotas. Namuose naudojami šlapimo testai yra maždaug 97 proc. tikslumo. Kraujo testai yra dar tikslesni.

Patarimai, kaip pastoti

Sprendimas turėti vaikų yra vienas svarbiausių Jūsų gyvenime. Kartais tai užtrunka kelis mėnesiu ir metus, kol moteris nusprendžia, kad ji jau pasirengusi turėti savo vaiką. Tačiau kai sprendimas jau atliktas, dauguma nori pastoti nieko nelaukiant, kuo greičiau. Deja, pastoti iškart, vos pradėjus bandymus, pavyksta retai porai. Pateikiame kelis svarbius patarimus kaip greitai pastoti.

Tinkamas metas yra pats reikšmingiausias faktorius bandant pastoti. Taigi, norint greitai pastoti, moteris privalo žinoti savo vaisingą laikotarpį, kurį parodo ovuliacijos data. Vaisingos dienos (arba vaisingumo langas) trunka maždaug 5-7 dienas kiekvieno ciklo metu, ir tai yra laikotarpis iki ovuliacijos, įskaitant ir ovuliacijos dieną. Galite mylėtis tiek dažnai, kiek norite, bet jeigu tai darysite netinkamu laiku, visos Jūsų pastangos nueis veltui. Kaip sužinoti savo ovuliacijos datą? Tiksliausiai ir patikimiausiai ovuliacijos datą nustato ovuliacijos testai, kurių galite įsigyti internetu. Jų veikimas paremtas LH hormono kiekio staigiu padidėjimu, todėl ovuliacijos datą sužinosite dar kelios dienos prieš jai įvykstant. Kiti būdai – kūno temperatūros matavimas tik prabudus (ji pakyla ovuliacijos dieną), ovuliacijos skaičiuoklė ir kt. – nėra visiškai tikslūs ir gali būti naudojami kaip papildomos, pagalbinės priemonės ovuliacijos datai sužinoti.

Seksas tinkamu metu

Kai jau žinote savo ovuliacijos datą, turėtumėte mylėtis atitinkamu laiku. Kadangi sperma išlieka gyvybinga ilgiau nei kiaušinėlis, mylėtis patartina jau kelios dienos prieš ovuliaciją. Tokiu būdu, įvykus ovuliacijai, sperma jau bus „vietoje ir pasirengusi“ apvaisinti kiaušinėlį. Mylėtis derėtų bent kas antrą dieną vaisinguoju laikotarpiu. Tyrimai parodė, kad nėra didelio skirtumo, ar mylėtis kasdien, ar kas antrą dieną – pastojimo sėkmė abiem atvejais labai panaši.

Mityba ir žalingi įpročiai

Grubiai tariant, labai svarbu rūpintis, ką dedate į savo kūną. Atminkite, kad greitu laiku Jūsų kūnas bus naujs gyvybės namais. Jei rūkote, privalote mesti tuoj pat. Jei vartojate alkoholį, privalote mesti tuoj pat. Apie narkotines medžiagas nėra net kalbos. Svarbu, kad Jūsų organizmas būtų kuo švaresnis jau prieš pradedant bandymus pastoti. Kas liečia mitybą, stenkitės vengti pusfabrikačių, greito maisto, daugiau valgykite gryno, kuo mažiau apdirbto maisto. Stenkitės gauti visus būtinus vitaminus ir mineralines medžiagas. Jei geriate daug kavos, privalote sumažinti jos kiekį. Vienas, du puodeliai per dieną yra normalu ir sveika.

Sekso pozos

Nors dauguma mano, kad sekso poza yra labai svarbu siekiant pastoti, tai nėra tiesa. Nėra svarių įrodymų, kad viena ar kita sekso poza yra pranašesnė už kitas. Tiesa, atminkite, kad Jūsų kūno padėtis vis dėlto yra svarbi: sperma turi pasiekti kiaušinėlį, ir būtų gerai, kad Jūs palengvintumėte jos kelionę. Todėl šuniuko poza laikoma labai tinkama, kuomet stengiamasi pastoti. Jei mylitės misionieriaus poza, po klubais pasikiškitė pagalvėlę, kad spermai būtų lengviau pasiekti kiaušinėlį. Poza, kuomet moteris viršuje, galbūt nėra pati tinkamiausia norint pastoti. Tačiau jei iškart po ejakuliacijos moteris atsigula ant nugaros 10-20 minučių, to turėtų pakakti vyro sėklai.

Kaip užsisakyti testą?

Užsisakyti testų labai paprasta – tiesiog susikraukite norimas prekes į krepšelį ir apmokėkite net trimis skirtingais būdais! Gandro Laboratorija siūlo atsiskaityti banko pavedimu, internetine bankininkyste per savo banką (Bank Link), arba PayPal. Apmokant PayPal ir internetine bankininkyste, apmokėjimą gauname iškart, tad ir testus išsiųsti galime greičiau. Nėštumo testai parduodami atskirai arba rinkinyje su ovuliacijos testais. Gandro Laboratorija siūlo kasetinį ankstyvą nėštumo testą ir įprastus juostinius nėštumo testus.

Kaip siunčiami nėštumo testai?

Jūsų užsakytas prekes siunčiame AB „Lietuvos paštas“ registruota siunta.
Šiuo būdu išsiųsti siuntiniai yra pristatomi per 2–4 darbo dienas į Jūsų namus arba artimiausią pašto skyrių.
Šio tipo siuntimas kainuoja €1,49.
Gandro Laboratorija taip pat siūlo galimybę gauti prekes į LP Express paštomatą. Šio siuntimo kaina – 2,49 Eur. Siunta šiuo būdu pristatoma į LP Express paštomatą, ne į namus. Renkantis šį pristatymo būdą, prašome prie užsakymo pastabų nurodyti, į kurį paštomatą (adresas) pageidaujate gauti siuntą. Nenurodžius, bus siunčiama į arčiausiai esantį paštomatą.
Užsisakant prekių už €20 ir daugiau, pristatymas Lietuvoje nemokamas. Nemokamas pristatymas vykdomas tik siuntai paštu.
Į Europos Sąjungos šalis, Norvegiją ir Šveicariją siuntimas kainuoja €3,99.