Vaisingų dienų skaičiuoklė

Vaisingų dienų skaičiuoklė skirta paskaičiuoti, kada ciklo metu bus vaisingas laikotarpis (vaisingos dienos). Vaisingos dienos – tai laiko periodas, kurio metu moteris gali pastoti. Šis laikotarpis būna kelios dienos prieš ovuliaciją. Ovuliacija – tai procesas moters organizme, kurio metu kiaušinėlis palieka kiaušidę, patenka į kiaušintakį, ir juo keliauja iki gimdos. Būtent šiuo laiku kiaušinėlis gali būti apvaisintas vyro sėkla. Štai kodėl labai svarbu žinoti savo ovuliacijos datą! Tokiu būdu su partneriu galite planuoti santykius būtent tada, kai tikimybė pastoti didžiausia. Jei abu partneriai yra sveiki ir vaisingi, ovuliacijos datos žinojimas labai pagerina šansus susilaukti vaikelio. Žemiau pateikiama vaisingų dienų skaičiuoklė (dar kitaip vadinama ovuliacijos skaičiuokle), kurioje įvedę pirmosios paskutinių mėnesinių dienos datą ir Jūsų ciklo trukmę (dienomis), sužinosite, kada bus Jūsų tikėtina ovuliacijos data. Pagal tai turėtumėte planuoti lytinius santykius su savo partneriu: rekomenduojama kelias dienas iki ovuliacijos mylėtis bent kas antrą dieną.

Vaisingų dienų skaičiuoklė – Kaip naudotis?

Pirmiausia pasirinkite savo paskutiniojo mėnesinių ciklo pirmosios dienos datą, tuomet pasirinkite įprastą Jūsų ciklo trukmę dienomis (gali būti paskutinių 6 mėnesių vidurkis), ir spauskite “Skaičiuoti”. Po akimirkos išvysite rezultatą. Sėkmės!

Sužinokite ovuliacijos datą

Pirmoji paskutinio ciklo diena

Jūsų ciklo trukmė

SVARBU! Nors vaisingų dienų skaičiuoklė Jums parodo tikėtiną ovuliacijos datą, paklaida vis dėlto išlieka. Norint būti visiškai tikrai, patartina naudoti ovuliacijos testus.

 Jei ovuliacijos testas teigiamas, kada reiktų mylėtis?

Kai ovuliacijos testas teigiamas, Jūs turite maždaug tris dienas iki ovuliacijos. Tai ir yra geriausias laikas pastoti, todėl su partneriu turėtumėte mylėtis būtent šiuo laiku. Mylėtis reiktų bent kas antrą dieną. Iki ovuliacijos mylėtis rekomenduojama dėl to, kad vyro sperma gyvybinga išlieka maždaug 3 dienas (net iki 5 dienų), tuo tarpu kiaušinėlis – tik  maždaug parą laiko. Todėl jei žinote, kad Jums jau įvyko ovuliacija, mylėtis gali būti jau per vėlu.

Praėjus ovuliacijai, maždaug po savaitės jau galima pasidaryti nėštumo testą ir sužinoti , ar jau pastojote.

Jeigu pavyko pastoti – sveikiname! Daugiau informacijos ir patarimų apie nėštumą galite rasti būsimųjų mamų gide.