Ovuliacija

Ovuliacija vadinamas procesas moters organizme, kuomet subrendęs kiaušinėlis, arba kiaušialąstė, palieka kiaušidę ir patenka į kiaušintakį. Juo kiaušinėlis kelias dienas keliauja iki gimdos. Būtent tada kiaušinėlis gali būti apvaisintas vyro sperma. Kiekvieno ciklo metu paprastai subręsta tik vienas kiaušinėlis vienoje iš moters kiaušidžių.

Maždaug tuo metu, kai vyksta ovuliacija, gimdos sienelė sustorėja – taip ji pasiruošia priimti kiaušinėlį, jei jis bus apvaisintas. Jei apvaisinimas neįvyksta, sustorėjusi sienelė suyra ir kartu su neapvaisintu kiaušinėliu pašalinama iš moters organizmo. Tai ir yra mėnesinės.

Sužinokite ovuliacijos datą naudodamasi skaičiuokle >>

Jei Jūs siekiate pastoti, ovuliacija yra svarbiausias, esminis dalykas. Jeigu žinosite, kada ji tiksliai vyksta, Jūsų šansai pastoti gerokai išaugs. Žinoma, tuo atveju, jeigu Jūs ar Jūsų partneris neturi vaisingumo problemų.

Šiais laikais, kai daugelis porų gana kruopščiai planuoja savo karjerą ir apskritaia gyvenimo kelią, šeimos pagausėjimas norimu metu yra labai svarbus. Todėl žinojimas kada galite pastoti tampa dar svarbesniu. Žinoma, tuo atveju, kai porai tiesiog svarbu pastoti, pakanka reguliariai ir dažnai (kas 1-2 dienas) mylėtis.

Svarbiausi faktai apie ovuliaciją:

  • Kiaušinėlis išlieka gyvybingas 12-24 valandas po to, kai jis palieka kiaušidę.
  • Paprastai vieno ciklo metu subręsta ir kiaušidę palieka tik vienas kiaušinėlis.
  • Ovuliaciją sutrikdyti gali stresas, ligos, pervargimas, drastiški pokyčiai gyvenime ir pan.
  • Kai kurioms moterims ovuliacijos metu gali pasireikšti nedidelis kraujavimas (gerokai silpnesnis nei mėnesinių metu). Tai nors ir retokas, bet nepavojingas reiškinys.
  • Apvaisinto kiaušinėlio implantacija (įsitvirtinimas gimdos sienelėje) įvyksta maždaug praėjus 6-12 dienų po ovuliacijos.
  • Kiekviena moteris gimimo metu turi milijonus nesubrendusių kiaušinėlių, kurių vėliau bėgant laikui nuolatos mažėja.
  • Mėnesinės gali įvykti net jei ovuliacija neįvyko
  • Ovuliacija gali įvykti net jeigu nebuvo mėnesinių
  • Kai kurios moterys ovuliacijos metu patiria silpną skausmą ties kiaušidėmis. Vokiškai tai vadinama mittelschmerz , arba “vidurio skausmu”.
  • Jei kiaušinėlis neapvaisinamas, jis suyra ir yra absorbuojamas gimdos

Kaip sužinoti, kada vyksta ovuliacija:

Moters ciklo trukmė paprastai matuojama nuo pirmos mėnesinių (kraujavimo) dienos, iki pirmos sekančio ciklo mėnesinių dienos. Vidutiniškai ciklas tunka 28-32 dienas, tačiau kai kurių moterų jis gali būti gerokai trumpesnis arba ilgesnis.

Ovuliacija paprastai vyksta tarp 11 ir 21 ciklo dienos, ir būtent laikotarpis kelios dienos iki ovuliacijos yra vadinamas vaisingu laikotarpiu, vaisingumo langu, arba vaisingomis dienomis. Seksas tuo metu yra pats efektyviausias, t.y. tikimybė pastoti yra didžiausia. Yra nemažai būdų ovuliacijos datai išsiaiškinti, tačiau vienintelis patikimas yra naudoti ovuliacijos testus. Jų veikimas paremtas LH hormono kiekiu Jūsų organizme, todėl ovuliacijos datą testai parodo dar iki jai įvykstant.