Gandro Laboratorija prekiauja vyrų ir moterų vaisingumo testais. Moterims skirti menopauzės testai, vyrams – spermos testai, kurie padės išsiaiškinti ar Jūs dar galite tapti tėvais.

Menopauzės testai

Nors vyresnių nei 35 metų moterų vaisingumas mažėja, jų šansai susilaukti vaikų iki menopauzės vis tiek išlieka dideli. Štai kodėl svarbu žinoti, ar Jūs vis dar vaisinga. Certain®menopauzės testas padės Jums išsiaiškinti, ar Jūs vis dar galite susilaukti vaikų. Tai ypač patikimas, tikslus ir paprastas naudoti testas.
Menopauzės testai yra jautrūs FSH (folikulus stimuliuojančio hormono) koncentracijai Jūsų šlapime. Jeigu testas rodo, kad Jūs neveaisinga, reiktų kreiptis pas gydytoją tolimesniems tyrimams.

Vyrų vaisingumo testai (Spermos testai)

Spermos testai yra paprasčiausias būdas namų sąlygomis nustatyti, ar vyras yra vaisingas.

Neretai vis dar manoma, kad nevaisingumas – tai moterų problema, tačiau net 40 proc. nevaisingų porų atvejų, būtent vyro vaisingumo problemos yra pagrindinė priežastis, kodėl pora negali susilaukti vaikų. Štai kodėl yra labai svarbu, kad vyrai taip pat tikrintųsi savo vaisingumą. Deja, nemažai vyrų tą daro itin nenoriai, netgi laiko tai šiek tiek gėdingu dalyku. Greičiausiai taip yra dėl nerimo, jog paaiškės, kad vyras nevaisingas. Tačiau kuo anksčiau bus nustatyta problema, tuo didesnė tikimybė ją išspręsti, ir kartu sėkmingai susilaukti vaikų. Be to, lygiavertis vyro dalyvavimas sprendžiant vaisingumo problemas yra labai svarbus psichologiškai.

Spermos testai skirti įvertinti vyro sėklos kokybę. Paprastai jie nustato spermatozoidų kiekį vyro spermoje. Tokie namų sąlygomis naudojami testai būna tikslūs 95 proc. atvejų. Rezultatams sulaukti prireikia tik maždaug 10 minučių. Jei testas neigiamas (paprastai tada, kai spermatozoidų koncentracija mažesnė nei 20 mln./ml), vyras turėtų kreiptis pas gydytoją. Jei testas teigiamas, vyro sėkloje spermatozoidų koncentracija laikoma normalia, ir tokiu atveju yra didelė tikimybė, kad vyras neturi jokių vaisingumo problemų.