Ar įmanoma pastoti per mėnesines?

Ar įmanoma pastoti per mėnesines? Toks klausimas iškyla ne vienai moteriai ir jos partneriui. Neretai manoma, kad mylintis per mėnesines, pastoti neįmanoma. Tačiau tai netiesa: nors tikimybė pastoti tuo metu yra nedidelė, vis dėlto tai nutikti gali, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms.

Kas yra mėnesinės?

Mėnesinėmis paprastai vadinamas kraujavimas ciklo pabaigoje, kuomet kiaušinėlis nebuvo apvaisintas, ir yra pašalinamas kartu su gimdos gleivinės sluoksniu.

Kiekvieną mėnesį, moters organizme subręsta kiaušinėlis, kuris palieka kiaušidę apytiksliai 14-tą ciklo dieną. Prieš tam įvykstant, hormonų veikla paruošia gimdos gleivinę nėštumui – ji sustorėja. Tam, kad jei kiaušinėlis bus apvaisintas, jis galėtų įsitvirtinti gimdos gleivinėje. Jei kiaušinėlis neapvaisinamas, sustorėjusi gleivinė suyra ir yra pašalinama. Tai ir yra kraujavimas.

Daugumai moterų kraujavimas trunka tarp 2 ir 8 dienų, ir vykta apytiksliai kas 26-34 dienas. Ovuliacija (kiaušinėlis palieka kiaušidę) paprastai įvyksta ciklo viduryje ir tai yra laikotarpis, kuomet moteris yra vaisingiausia. Tikimybė pastoti tuo metu yra didžiausia.

Kiaušinėlis, palikęs kiaušidę, gyvybingas išlieka maždaug 24 valandas. Jei per tą laiką jis neapvaisinamas, po maždaug 14 dienų jis pašalinamas iš organizmo kartu su suirusia gimdos gleivine. Tai ir yra kraujavimas.

Daugumos moterų ciklas trunka 28-32 dienas, ir jeigu jų ciklo metu kraujavimas trunka 2-8 dienas, pastoti tuo metu moteris negali. Bet moters ciklas gali būti skirtingos trukmės ir pobūdžio.

Ar įmanoma pastoti per mėnesines?

Ne visų moterų ciklas trunka 28-32 dienas. Tarkime, moters ciklas trunka 24 dienas, kraujavimas truko 7 dienas, moteris mylėjosi paskutinę kraujavimo dieną, ir ovuliacija įvyko po trijų dienų. Kadangi sperma išlieka gyvybinga 3-5 dienas, tokiu atveju moteris gali lengvai pastoti.

Nepavyksta pastoti? Išbandykite ovuliacijos testus >>

Be to, kai kurioms moterims kraujavimas nutinka neįprastu metu (paprastai tai nėra tipiškas kraujavimas, kadangi jis kyla dėl kitų priežasčių nei įprastas mėnesinių kraujavimas). Toks kraujavimas gali nutikti ovuliacijos metu ir būti supainiotas su įprastu kraujavimu. O tada galima netikėtai pastoti.