Nėštumo požymiai

Nėštumo požymiai yra natūralūs organizme vykstantys pokyčiai pastojusios moters organize. Nors paprasčiausias būdas pasitikrinti, ar esate nėščia – pasinaudoti nėštumo testu, tačiau organizmo siunčiamos užuominos taip pat gali parodyti, kad Jūs nėščia. Šiame straipsnyje pateikiami būdingiausi ir lengviausiai pastebimi nėštumo požymiai.

Kiekvienos moters organizmas yra unikalus, ir kiekvienas nėštumas yra individualus dalykas. Pastojimo, arba nėštumo požymiai gali būti skirtingi ne tik tarp skirtingų moterų, bet ir tos pačios moters skirtingų nėštumų. Be to, pirmieji nėštumo požymiai paprastai labai primena mėnesinių simptomus, todėl neretai moterys nelabai kreipia į juos dėmesio.

Kraujavimas ir pilvo skausmai

Kelios dienos po apvaisinimo kiaušinėlis įsitvirtina gimdos sienelėje. Tai gali sukelti pirmuosius pastojimo požymius – kraujavimą ir kai kuriais atvejais pilvo skausmus (apatinėje srityje). Tai vadinama implantaciniu kraujavimu, jo metu išsiskiria gerokai mažiau kraujo ne įprastai mėnesinių metu. Tai gali nutikti 6-12 dienų po apvaisinimo. Skausmai pilvo apatinėje dalyje taip pat primena patiriamus mėnesinių metu, tačiau ir jie nėra tokie stiprūs ir intensyvūs.

Be kraujavimo, būdingos ir baltos makšties išskyros. Kadangi iškart po pastojimo makšties sienelės ląstelės ima greičiau dalintis, ir susidaro šios išskyros. Tokios išskyros gali tęstis ir vėliau nėštumo metu. Jos yra visiškai normalus ir nepavojingas reiškinys. Tačiau jei kartu su išskyromis sklinda blogas kvapas, jaučiate niežulį, karštį, turėtumėte kreiptis pas gydytoją.

Krūtų pokyčiai

Krūtinės pokyčiai yra dar vienas būdingas ankstyvojo nėštumo požymis. Moters organizmas patiria staigius hormonų pusiausvyros pokyčius beveik iškart po pastojimo. Todėl krūtys gali padidėti, tapti jautrios po savaitės ar dviejų po apvaisinimo. Kai kurioms moterims sritis aplink spenelius patamsėja. Atminkite, kad prireiks kelių savaičių, kol organizmas prisitaikys prie hormonų pokyčių, tuomet ir turėtų praeiti padidėjęs krūtų jautrumas ir dėl to jaučiamas nepatogumas.

Nuovargis

Jaustis pavargusiai yra labai įprasta jau nuo pat pirmųjų nėštumo savaičių. Paprastai šis požymis pasireiškia jau po maždaug savaitės nuo pastojimo. Kodėl jaučiamas nuovargis? Manoma, kad dėl to kaltas padidėjęs hormono progesterono kiekis organizme, taip pat sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje, sumažėjęs kraujospūdis, suintensyvėjusi kraujo gamyba.

Jei nuovargis išties yra dėl nėštumo, tokiu atveju Jūs turėtumėte daugiau ilsėtis. Be to, valgyti produktus su daug baltymų ir geležies.

Pykinimas

Rytinis pykinimas yra vienas geriausiai žinomų pastojimo požymių. Tačiau jis pasireiškia ne visoms moterims. Pykinimo priežastys nėra visiškai aiškios, tačiau manoma, kad jį sukelia hormonų pusiausvyros pokyčiai. Nors pykinimas papratsai pasireiškia ryte, skirtingoms moterims tai gali nutikti bet kuriuo dienos metu.

Taip pat kai kurios moterys pradeda jausti didelį poreikį, arba atvirkščiai, neapkęsti, kai kurių maisto produktų. Dėl to taip pat kalti hormonai. Šis poveikis gali būti toks stiprus, kad buvę itin mėgstami patiekalai gali pradėti kelti šleikštulį.

Kartais pykinimas, šleikštulys ar alkis tam tikriems patiekalams gali trukti visą nėštumo laikotarpį. Tačiau paprastai šie nėštumo požymiai susilpnėja 13-14 nėštumo savaitę. Bet kuriuo atveju derėtų laikytis sveikos, maistingos dietos, kad Jūsų besivystantis vaisius gautų visas būtinas medžiagas. Dėl to galite pasikonsultuoti su gydytoju.

Vėluojančios mėnesinės

Bene aiškiausias pastojimo požymis yra vėluojantis periodas. Būtent tuomet moterys dažniausiai suskumba pasidaryti nėštumo testą. Tačiau ne visuomet vėluojančios mėnesinės būna dėl to, kad moteris nėščia. Be to, kraujavimas, kaip minėta aukščiau, gali pasireikšti ir nėštumo metu. Dėl to derėtų pasitarti su gydytoju: kada kraujavimas nėštumo metu yra visiškai normalu, o kada verta sunerimti?

Kiti faktoriai taip pat gali lemti vėluojančias mėnesines. Pavyzdžiui, greitas svorio priaugimas ar netekimas. Hormonų pusiausvyros sutrikimai, pervargimas, stresas taip pat gali būti vėluojančių mėnesninių priežastys. Kai kurios moterys kurį laiką nepatiria mėnesinių po to, kai nustoja vartoti kontraceptines priemones. Tačiau jei periodas vėluoja ir Jūs įtariate, kad galite būti nėščia, tiesiog atlikite nėštumo testą.

Kiti Nėštumo požymiai

Pasikeitusi hormonų pusiausvyra moteriai pastojus sukelia ir daugiau požymių:

  • Padažnėjęs šlapinimasis
  • Vidurių užkietėjimas
  • Nuotaikos kaita
  • Galvos ir nugaros skausmai
  • Galvos svaigimas, nualpimas

Nėščiai moteriai gali pasireikšti visi šie nėštumo požymiai, arba pasireikšti tik vienas ar du. Jei kurie nors iš šių požymių Jus pradeda varginti, pasikalbėkite su gydytoju, kaip galėtumėte juos palengvinti.