Ovuliacijos testai

Ovuliacijos testai tiksliai, patikimai ir iš anksto nustato vaisingiausią Jūsų laikotarpį cikle. Tokiu būdu jie gerokai padidina tikimybę pastoti. Ovuliacijos testus labai paprasta naudoti namie, o jų įsigyti nebrangiai galima internetu. Prieš naudojant testus, būtina atidžiai perskaityti instrukciją, kad būtumėte tikra, jog naudojate juos tinkamai.

Daugumai moterų ovuliacija vyksta maždaug viduryje ciklo, t.y. apie 14-tą dieną. Tačiau jeigu Jūsų ciklai nereguliarūs, prognozuoti tikslią ovuliacijos datą nėra įmanoma. Be to, eilė kitų faktorių gali nulemti, kad ovuliacija įvyks anksčiau ar vėliau nei įprastai. Kiekvienos moters organizmas elgiasi labai skirtingai, ir ovuliacija gali įvykti nuo 8 iki 21 ciklo dienos. Paprastai kuo ilgesnis moters ciklas, tuo vėliau vyksta ovuliacija.

Ovuliacijos testai yra puiki priemonė pirmiausia dėl to, kad jie nuspėja ovuliaciją iš anksto. Be to, tai vienintelis būdas, ovuliaciją nustatantis beveik 100 proc. patikimumu. Ovuliacijos skaičiuoklė, kūno temperatūros matavimas yra dažnai naudojami būdai ovuliacijai nustatyti, tačiau jie nė iš tolo nėra tokie tikslūs ar patikimi kaip ovuliacijos testai.

Ovuliacijos testų veikimas

Ovuliacijos testų veikimas paremtas liuteinizuojančio hormono (LH) kiekiu organizme, tiksliau Jūsų šlapime. Dar prieš prasidedant ovuliacijai, organizme įvyksta staigus ir labai ryškus LH koncentracijos padidėjimas. Ovuliacijos testai būtent ir identifikuoja šį pokytį, o tai ir yra jų tikslumo bei patikimumo priežastis. Jūsų ciklo eiga priklauso būtent nuo hormonų veiklos. Teigiamas ovuliacijos testo rezultatas reiškia, kad ovuliacija įvyks per artimiausias tris dienas, arba 24-72 valandas. Pats vaisingumo pikas bus pasiektas maždaug po 36 valandų nuo teigiamo ovuliacijos testo.

LH kiekio padidėjimas trunka labai trumpai, todėl labai svarbus yra ovuliacijos testo naudojimo laikas. Kadangi LH organizme išskiriamas ryte, geriausiai testą pasidaryti vidurdienį arba popietės metu.

Taip pat svarbu žinoti, kada reikia pradėti naudoti ovuliacijos testus ciklo metu. Mat pradėjus per vėlai, galite tiesiog praleisti ovuliacijos laiką. Norint būti visiškai tikrai, reikės šiek tiek paskaičiuoti.

Kada naudojami ovuliacijos testai?

Visų pirma, reikia žinoti savo ciklo trukmę: nuo pirmos dienos, kada vyksta mėnesinės (kraujavimas), iki paskutinės dienos prieš sekančio periodo mėnesinių (kraujavimo) pradžią. Reikėtų žinoti paskutinių kelių savo ciklų įprastą (vidutinę) trukmę dienomis. Tuomet pagal žemiau esančią lentelę galite sužinoti, kelintą ciklo dieną reikėtų pradėti naudoti ovuliacijos testus:

Jūsų ciklo trukmė Ciklo diena, kada galite pradėti naudoti ovuliacijos testus
21 diena 5 diena
22 dienos 6 diena
23 dienos 7 diena
24 dienos 8 diena
25 dienos 9 diena
26 dienos 10 diena
27 dienos 11 diena
28 dienos 12 diena
29 dienos 13 diena
30 dienų 14 diena
31 diena 15 diena
32 dienos 16 diena
33 dienos 17 diena
34 dienos 18 diena
35 dienos 19 diena
36 dienos 20 diena
37 dienos 21 diena
38 dienos 22 diena
39 dienos 23 diena

Ovuliacijos testų galima įsigyti ir atskirai, tačiau geriausia kartu nusipirkti ir vieną kitą nėštumo testą. Tokiu būdu galėsite iškart pasitikrinti, ar pastojote.