Ovuliacijos testas teigiamas: kada mylėtis?

Jeigu ovuliacijos testas teigiamas, tai reiškia, kad LH (liuteinizuojančio hormono) kiekis organizme staigiai padidėjo, ir ovuliacija įvyks po maždaug 24-72 valandų (vidutiniškai po 36 valandų). Per šį laikotarpį (jeigu norite pastoti) reiktų mylėtis bent kartą. O jeigu atvirkščiai – nenorite pastoti, šiuo laikotarpiu reiktų ypač saugotis, naudoti prezervatyvus ar kitas priemones, o dar geriau – visai nesimylėti. Bent jau iki ovuliacijos ir dėl viso pikto dar porą dienų.

Kada vyksta ovuliacija?

Norint pastoti, svarbu dažnai mylėtis – taip tikimybė pastoti tampa didesnė. Tačiau ne mažiau svarbu yra žinoti, kada seksas yra efektyviausias, ir kada būtent Jūsų organizmas yra geriausiai pasiruošęs apvaisinimui. Norint sužinoti savo vaisingas dienas, geriausia naudoti ovuliacijos testus. Jei ovuliacijos testas teigiamas, tai rodo, kad ovuliacija Jūsų organizme įvyks po artimiausių 24-72 valandų. Tai yra laikas, kuomet dvejoti negalima – mylėkitės kasdien arba kas antrą dieną.

Ovuliacijos testas teigiamas: kada mylėtis?

Labai svarbu žinoti, kad reguliariai mylėtis reiktų dar prieš teigiamą ovuliacijos testą, būtent 12-24 valandos iki jo. Mylėkitės reguliariai dar savaitę iki ovuliacijos, ovuliacijos metu, ir kelios dienos po jos. Kodėl? Esmė ta, kad sperma, patekusi į moters organizmą kelios dienos prieš ovuliaciją, gali turėti geresnius šansus apvaisinti kiaušinėlį, negu sperma, patekusi ovuliacijos dieną. Vyro sėkla gyvybinga gali išlikti net iki 5 dienų, o tai labai reikšmingas laikotarpis. Klaidingai manoma, kad sperma pasiekia savo tikslą per kelias minutes po ejakuliacijos. Tačiau dažnai sėklos kelionė užtrunka ir kelias valandas, netgi dienas, kol sperma pasiekia kiaušinėlį. Štai kodėl yra be galo svarbu pradėti mylėtis dažnai dar gerokai iki ovuliacijos.

Kaip dažnai mylėtis?

Dauguma specialistų minėtu vaisinguoju laikotarpiu (prieš ovuliaciją, ovuliacijos dieną ir po ovuliacijos) pataria mylėtis kasdien po kartą ar du. Tačiau kai kurie ekspertai įspėja, jog mylintis dažnai, gali kiek suprastėti vyro sėklos kokybė, tad pataria mylėtis kartą per dieną arba net kas antrą dieną. Dėl to galite pasitarti su savo gydytoju. Bet kokiu atveju, bandymų pastoti metu, vyras turėtų susilaikyti nuo masturbacijos. Apie tai geriausia būti atviriems ir pasikalbėti tiesiai šviesiai.