Ovuliacijos skatinimas

Ovuliacija yra bene svarbiausia moters ciklo dalis, be kurios tiesiog neįmanoma pastoti. Kai kurioms moterims ovuliacija vyksta nereguliariai, arba nevyksta visai. Tokiais atvejais gali padėti ovuliacijos skatinimas, kuriam yra tiek natūralūs, tiek dirbtiniai būdai.

Kas yra ovuliacija?

Ovuliacija yra moters organizme vykstantis procesas, kurio metu subrendęs kiaušinėlis palieka kiaušidę ir patenka į kiaušintakį. Juo kiaušinėlis kelias dienas keliauja iki gimdos. Būtent šiuo laikotarpiu kiaušinėlis gali būti apvaisintas vyro sperma. Kiekvieno ciklo metu paprastai subręsta tik vienas kiaušinėlis vienoje iš moters kiaušidžių.

Gimdos sienelė tuo laiku sustorėja – taip ji pasiruošia priimti kiaušinėlį – tik jeigu jis bus apvaisintas. Jei apvaisinimas neįvyksta, sustorėjusi sienelė suyra ir kartu su neapvaisintu kiaušinėliu pašalinama iš moters organizmo. Tai ir yra mėnesinės.

Sužinokite ovuliacijos datą naudodamasi skaičiuokle >>

Jei Jūsų tikslas yra pastoti, ovuliacija yra esminis dalykas, kurį privalote gerai suprasti ir pažinti. Tikslios ovuliacijos datos žinojmas ciklo metu smarkiai padidins tikimybę pastoti greitai. Žinoma, jeigu Jūs atvirkščiai – siekiate nepastoti, tuomet ovuliacijos datos žinojimas taip pat padės: žinosite, kada turėtumėte saugotis. Tiksliausiai ovuliacijos datą nustato ovuliacijos testas. Ovuliaciją taip pat galima nuspėti matuojant kūno temperatūra arba stebint kitokius organizmo skiunčiamus signalus.

Skaitykite daugiau apie ovuliacijos požymius >>

Ovuliacijos skatinimas: ką galite padaryti?

Ovuliacijos skatinimas gali būti vykdomas naudojant medikamentus arba natūraliais būdais. Jeigu moteris kenčia nuo anovuliacijos arba oligoovuliacijos, o tai neretai nutinka turinčioms PCOS (policistinių kiaušidžių sindromas), naudojamas klomifeno citratas (klomidas). Šio preparato veikla skatina gonadotrpinų sintezę, tokiu būdu inicijuojama ovuliacija.

Jeigu norima paskatinti vėlesnę ovuliacijos fazę, būtent kiaušinėlio subrendimą, naudojamos mažos HCG (žmogaus choriono gonadotropinas) dozės. Ovuliacijos skatinimas minėtais preparatais gali turėti pašalinių efektų, vienas dažniausiai pasitaikančių – kiaušidžių hiperstimuliacijos sindromas. Dėl ovuliacijos skatinimo dirbtiniais metodais kreipkitės pas vaisingumo specialistus.

Ovuliacijos skatinimas natūraliaisi būdais

Yra nemažai ir natūralių būdų, kaip padidinti savo vaisingumą. Pastaruoju metu vis daugėja įrodymų, kad vaisingumas priklauso nuo išorinių faktorių. Jei norite padidinti savo šansus pastoti, patartina:

  • valgyti maisto produktus, turinčius daug folio rūgšties
  • valgyti daugiau organinių, ekologiškų produktų
  • vengti tam tikrų plastikų (įskaitant naudojamą pakavimui)
  • palaikyti normalią kūno masę (dieta ir fizinis aktyvumas)