Ovuliacijos simptomai

Ovuliacijos simptomai būna skirtingi kiekvienai moteriai, o kai kurios apskritai nepatiria jokių. Be to, ovuliacijos laikas taip pat skiriasi. Kai kurioms moterims ovuliacija vyksta tuo pačiu metu kievieną ciklą, tuo tarpu kitoms ji gali vykti netgi skirtingomis dienomis.

Žinojimas, kada maždaug vyks ovuliacija, yra vienas svarbiausių dalykų, siekiant stebėti ovuliacijos simptomus. Taip pat labai svarbu žinoti, kokie būtent ovuliacijos simptomai gali pasireikšti.

Sužinokite ovuliacijos datą naudodamasi skaičiuokle >>

Visa tai labai svarbu norint pastoti, kadangi ovuliacija yra raktas į sėkmingą apvaisinimą. Todėl turėtumėte puikiai išmanyti galimus ovuliacijos simptomus, ir žinoti, ką jie reiškia.

Rekomenduojami produktai:

Pagrindiniai ovuliacijos simptomai

Vėlgi, svarbu pažymėti, kad kiekvienai moteriai simptomai gali skirtis, arba galima jų apskritai nepatirti. Tačiau čia pateikiami dažniausiai moterims pasitaikantys ovuliacijos simptomai.

  • Gimdos kaklelio išskyros. Šios šviesios išskyros, primenančios žalio kiaušinio baltymą, yra reikšmingas ženklas, rodantis, kad Jums tuoj įvyks arba vyksta ovuliacija. Ovuliacija paprastai vyksta tą dieną, kuomet šių išskyrų būna daugiausia.
  • Kūno temperatūros pokytis. Prieš pat ovuliaciją, kai kurioms moteris kūno temperatura šiek tiek pažemėja, tuo tarpu iškart po ovuliacijos ji gerokai pakyla. Toks temperatūros pakilimas yra ženklas, kad ovuliacija ką tik įvyko. Reguliarus savo kūno temperatūros matavimas ir žymėjimasis keletą mėnesių padės geriau nuspėti, kada jūsų organizme vyksta ovuliacija.
  • Gimdos kaklelio pozicija ir būklė. Gimdos kaklelis patiria nemažai pokyčių, kuomet vyksta ovuliacija. Ovuliacijos metu gimdos kaklelis būna minkštas, atsivėręs, drėgnas,  jo pozicija būna kiek aukštėliau. Kad pastebėtumėte normalios ir ovuliacinės būklės gimdos kaklelio skirtumus, prireiks šiek tiek laiko.

Tai yra trys svarbiausi ovuliacijos simptomai, kuriuos žinodamos, sėkmingai nuspėsite, kada Jūsų organizme vyksta ovuliacija.

Antriniai ovuliacijos simptomai

Be minėtų trijų pagrindinių, yra dar keli ovuliacijos simptomai, kuriuos gali patirti moterys. Jie vadinami antriniais, ir būdingi ne visoms moterims, be to, jie gali būti ne tokie pastebimi.

Antriniai ovuliacijos simptomai:

  • Nedidelis kraujavimas (gerokai silpnesnis nei per mėnesines)
  • Nedideli skausmai vienoje pilvo pusėje
  • Padidėjęs krūtinės jautrumas
  • Vidurių pūtimas
  • Padidėjęs libido (potraukis seksui)
  • Sustiprėję uoslės, skonio ir regėjimo jutimai

Išmokti atpažinti ovuliacijos simptomus pradžioje gali būti nelengva, tačiau po kurio laiko Jūs be vargo juos atskirsite. Geriau pažinusi savo ciklą, bent jau apytiksliai nuspėsite ovuliacijos datą, ir tai, be kita ko, padės sužinoti, kada pradėti naudoti ovuliacijos testus, kurie tiksliai nuspėja ovuliacijos datą.

Bet kokiu atveju, jeigu neturite vaisingumo problemų ir žinote apytikslę savo ovuliacijos datą, mylėtis patartina kasdien arba kas antrą dieną likus 5-6 dienoms iki ovuliacijos. Jeigu nepavyksta pastoti po nuolatinių bandymų per vieneriu kalendorinius metus, patartina kreiptis pas vaisingumo specialistus.

Ovuliacija vyksta. Kas toliau?