Nėštumo požymiai pirmą savaitę

Paprastai moteriai pastojus nėštumo požymiai pirmą savaitę dar nepasireiškia. Tai ypač būdinga toms, kurios nėštumo neplanavo ir nesitiki. Net ir antrą savaitę dažnai nepasirodo jokių nėštumo ženklų. Kadangi nemaža dalis moterų turi nereguliarius ciklus, jos neįtaria nėštumo, manydamos, kad mėnesinės tiesiog šiek tiek vėluoja.

Nėštumo požymiai pirmą savaitę

Verta pažymėti, kad pirmąją nėštumo savaitę moteris iš tikrųjų dar nėra pastojusi. Nėštumo kalendorius patogumo dėlei skaičiuojamas nuo pirmosios paskutiniųjų mėnesinių dienos. Todėl moteris iš tikro pastoja tik maždaug baigiantis antrajai nėštumo savaitei (kad ir kaip nelogiškai tai skambėtų!), arba prasidedant trečiajai. Toks susitarimas taikomas dėl to, kad pirmoji mėnesinių diena paprastai yra tiksliai žinoma. Tuo tarpu tikrosios pastojimo dienos nustatyti beveik neįmanoma, nebent moteris mylėjosi vieną kartą ir nesimylėjo keletas dienų prieš ir po to.

Nors nėra jokių ryškių, išskirtinių požymių pirmą nėštumo savaitę, tačiau keletas ne tokių akivaizdžių pokyčių gali signalizuoti, kad pastojote. Tai nuovargis, apatija, nuotaikų kaita, padažnėjęs šlapinimasis. Vis dėlto šiuos simptomus daugelis moterų palaiko PMS (priešmenstruacinio sindromo), o ne nėštumo požymiais.

Pagrindiniai pokyčiai organizme

Išorinių pokyčių pirmą nėštumo savaitę praktiškai nėra. Tačiau organizmo viduje, priešingai, vyksta daugybė pokyčių vos tik moteris pastoja. Įprasti pokyčiai yra dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, padidėjęs krūtų jautrumas, nuotaikų kaita, rytinis pykinimas, hormonų pusiausvyros pokyčiai.

Šie požymiai moterims pasireiškia skirtingai, ir dauguma moterų nepajaučia pokyčių pirmąsias dvi nėštumo savaites.

Sužinoti, ar Jūs nėščia, galima pasinaudojus nėštumo testu. Ankstyviausias nėštumo testas gali parodyti nėštumą po savaitės nuo pastojimo.