Nėštumo požymiai antrą savaitę, kaip ir pirmąją, beveik nejuntami. Esmė ta, kad antroji nėštumo savaitė yra skaičiuojama nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos. Kitaip tariant, moteris pastoja tik antrosios savaitės pabaigoje-trečiosios savaitės pradžioje.
Toks formalus ir ne visai teisingas skaičiavimas taikomas dėl patogumo ir tikslumo. Mat pirmoji paskutinių mėnesinių diena dažniausiai yra tiksliai žinoma, o pastojimo dienos praktiškai neįmanoma nustatyti. Todėl tikėtiną gimdymo datą nustatyti daug lengviau, kaip atskaitos tašką naudojant pirmąją paskutinių moters mėnesinių dieną.
Nėštumo požymiai antrą savaitę
Jei Jūsų mėnesinių ciklo trukmė – 28 dienos, maždaug 14-tą ciklo dieną turėtų įvykti ovuliacija. Tai reiškia, kad vienas iš kiaušidėse subrendusių kiaušinėlių išsiverš iš folikulo ir pateks į kiaušintakį. Jei mylėjotės tinkamu metu, per kitas 24 valandas po ovuliacijos įvyks apvaisinimas.
Per 3-4 dienų kelionę iš kiaušintakio į gimdą apvaisintas kiaušinėlis (vadinamas zigota) pasidalys į 16 identiškų ląstelių ir taps panašiu į šilkmedžio vaisių (lot. Morus). Būtent dėl šio panašumo į gimdą patekusi zigota vadinama morule.
Po dienos ar dviejų mažytis ląstelių kamuoliukas, vadinamas blastocista, pradės grimzti į gimdos audinius ir toliau augs bei vystysis. Šio kamuoliuko vidinė ląstelių masė po kurio laiko taps embrionu, o išorinė –placenta (organu, per kurį vaikelis gaus deguonies ir maistinių medžiagų ir per kurį pasišalins nereikalingos medžiagos). Apvaisinto kiaušinėlio (blastocistos) įsitvirtinimas gimdos sienelėje yra vadinamas implantacija.
Svarbiausias šios savaitės įvykis – ovuliacija. Jei planuojate pastoti, ovuliacijos data yra bene svarbiausias faktorius, lemsiantis Jūsų pastojimo sėkmę ar nesėkmę. Mat kiaušinėlis po ovuliacijos gyvybingas išlieka tik 12-24 valandas, o sperma moters reprodukcinėje sistemoje gyvybinga išlieka ilgiausiai 5-6 dienas. Jeigu šie laikotarpiai persidengia – tikimybė pastoti gana didelė.
Kad tai įvyktų, reikėtų mylėtis likus ne daugiau kaip 72 valandoms iki ovuliacijos, bei ne vėliau kaip 24 valandas po jos. Apskritai geriausia pasimylėti ovuliacijai dar neįvykus – dėl labai trumpos kiaušinėlio gyvavimo trukmės. Jei savo vaisingų dienų metu mylėsitės ne rečiau kaip kartą per dvi dienas, tikimybė pastoti bus aukšta.
Jeigu norite maksimaliai padidinti tikimybę pastoti, turėtumėte žinoti tikslią ovuliacijos datą. Tam padės ovuliacijos testai, arba ovuliacijos skaičiuoklė.