Kiek trunka ovuliacija?

Ovuliacija trunka 12-48 valandas. Ovuliacija yra kiaušinėlio išejimas iš kiaušidės į kiaušintakį. Kiaušinėlis gyvybingas išlieka iki 48 valandų – šis laikas ir priskiriamas ovuliacijai. Kiek trunka ovuliacija, skiriasi ne tik skirtingos moterims, bet gali varijuoti ir tarp skirtingų tos pačios moters ciklų. Laikoma, kad moteris ciklo metu vaisnga būna iki 7 dienų (kai kurie optimistiniai tyrimai nurodo net iki 10 dienų). Vaisingas laikotarpis yra gerokai ilgesnis už ovuliacijos trukmę dėl to, kad vyro sperma moters reprodukcinėje sistemoje gyvybinga išlieka net iki 5 (kai kuriais atvejais net kiek ilgiau) dienų.
Nors 7 vaisingos dienos gali pasirodyti kaip ganėtinai ilgas laikotarpis, tikikybė pastoti paskutinėmis šio laiko dienomis yra labai maža. Geriausia yra mylėtis 1-2 dienas prieš ovuliaciją.

nestumo testas

Kaip žinoti, kada vyks ovuliacija?

Teigiamas ovuliacijos testas

Tai patikimiausias ovuliacijos požymis. Kadangi ovuliacija yra hormonų veiklos rezultatas, būtent ovuliacijos testo nustatomas hormono LH kiekio išaugimas yra šimtaprocentinis garantas, kad ovuliacija įvyks per artimiausias 36 (24-72) valandas. Ovuliacijos testai yra paprastai naudojami namie, pamerkiant juos į indelį su šlapimu, arba tiesiog nusišlapinant ant jų. Rezultatai būna aiškūs jau po kelių minučių.

Kūno temperatūra

Tai bene pats populiariausias metodas ovuliacijai nustatyti. Tam Jūs turite kasdien kiekvieną rytą prieš išlipdama iš lovos matuotis savo kūno temperatūrą, ir ją žymėtis. Mat kūno temperatūra padidėja ovuliacijos metu ir išlieka padidėjusi kurį laiką. Po kelių periodų, Jūs jau žinosite savo temperatūros kaitos dėsningumą ir taip galėsite daugmaž nuspėti ovuliaciją. Tiesa, šis metodas nėra visiškai tikslus, ir kūno temperatūra parodo, kad ovuliacija jau įvyko.

Gimdos kaklelio gleivinės pokyčiai

Artėjant ovuliacijai, gimdos kaklelio gleivinė keičiasi: ji storėja, daugėja išskyrų, jos tampa skystesnės. Jų spalva paprastai būna žalio kiaušinio baltymo, ir tarp pirštų ištįsta bent porą centimetrų. Jei būsite atidi, pagal šį požymi įstengsite nuspėti ovuliaciją dar prieš jai įvykstant. Kai ovuliacija nevyksta, gimdos kaklelio išskyros būna lipnios, kreminės konsistencijos, arba jų gali išvis nebūti.

Padidėjęs potraukis seksui

Pasirodo, gamta taip surėdė, kad mylėtis labiausiai norėtųsi tinkamiausiu laiku pastoti. Moksliniai tyrimai rodo, kad moterys labiausiai nori mylėtis būtent tada, kai jos vaisingos. Moters libido padidėja maždaug pora dienų iki ovuliacijos, o tai kaip tik ir yra geriausias metas mylėtis norint pastoti.

Sužinokite ovuliacijos datą naudodamasi skaičiuokle >>

Gimdos kaklelio padėties pokytis

Artėjant ovuliacijai, pakinta ne tik gimdos kaklelio gleivinė, bet ir pačio kaklelio padėtis. Jūsų vaisingomis dienomis jis būna kiek aukštėliau, jis tampa minkštesnis ir labiau atsivėręs.

Krūtų jautrumo padidėjimas

Dauguma moterų patiria, kad jų krūtys prieš pat ovuliacija arba iškart po jos tampa jautresnės. Tai susiję su hormonų veikla, kuri rengia organizmą nėštumui.