Vaisingumas ir amžius

Daugelis žino, kad moterų vaisingumas ir amžius yra glaudžiai susiję. Moters vaisingumas gan staigiai pradeda mažėti nuo 35 metų. Tačiau šiais laikais moterys susilaukia vaikų vis vėliau, tad ką turėtų daryti poros, kurios yra maždaug tokio amžiaus?

Moteriškos lyties vaisius kiaušidėse turi 6-7 milijonus kiaušinėliu, mergaitės brendimo laikotarpiu šis skaičius jau būna sumažėjęs iki 300-400 tūkst., ir toliau mažėja visą moters vaisingumo laikotarpį. Taip pat mažėja ir kiaušinėlių kokybė. Todėl moteris, sulaukusi 35 metų, jau turi gerokai mažesnius šansus pastoti. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad ji negali pastoti.

Vaisingumas ir amžius

Jauna pora, reguliariai turinti lytinių santykių be apsaugos priemonių, turi 85 procentų tikimybę per vienus kalendorinius metus pasiekti savo tikslą (moters pastojimas). Per tą patį laiką pora, kurioje moteris yra 35 metų amžiaus, turi 50 proc. šansą pastoti.

Svarbiausia to priežastis yra prastėjanti kiaušinėlių kokybė. Jauna moteris praktiškai kiekvienos ovuliacijos metu turi gerus šansus pastoti. Bėgant metams, kiaušinėliuose gali atsirasti tam tikrų sutrikimų, kurie padidina persileidimo arba apsigimimų tikimybę.

Vaisingumą galite pasitikrinti menopauzės testais >>

Nepraraskite vilties

Tačiau amžius dar nėra viskas. Gera moters sveikata gali būti dar svarbesnis faktorius nei jos amžius. Sveika mityba, tinkama gyvensena lemia puikią moters sveikatą ir sulaukus 35 metų ir vėliau, todėl tokia moteris taip pat gali pastoti be didesnių problemų. Svarbus faktorius yra moters svoris: norėdamos pastoti moterys turėtų stengtis išlaikyti savo KMI (Kūno masės indeksą) tarp 18,5 ir 25.
Kadangi bėgant metams moters vaisingumas vis dėlto po truputį mažėja, reikėtų stengtis kiek įmanoma padidinti pastojimo tikimybę. Kadangi mėnesinės gali tapti nereguliarios, labai svarbu žinoti savo ovuliacijos datą, tokiu būdu smarkiai padidinsite savo šansus. Tiksliausiai ovuliacijos datą nustato ovuliacijos testai, kurių įsigyti galima internetu.

Vyrų vaisingumas ir amžius

Vyrų organizme spermos gamyba nenutrūksta nuo brendimo iki pat senatvės, todėl jie išlieka vaisingi praktiškai visą savo gyvenimą. Tiesa, ir jų vaisingumas senstant mažėja, tačiau tai vyksta daug lėčiau nei moterų organizme.

Įsigykite spermos testų >>

Nėštumo skaičiuoklė

Jei Jums pavyko pastoti, sveikiname! Galite paskaičuoti apytikslę savo gimdymo datą. Sėkmės!