Vyrų vaisingumas

Vyrų vaisingumas yra tiek pat svarbus, kaip ir moters, siekiant susilaukti vaikų. Iš tikrųjų net 40 proc. nevaisingų porų atvejų yra dėl vyrų nevaisingumo problemų. Šiame straipsnyje – keletas patarimų, kurių laikantis galite tikėtis sėkmės belaukiant šeimos pagausėjimo.

Mityba ir sveika gyvensena

Sveika ir įvairi dieta padeda palaikyti vaisingumą. Tam tikri produktai gali būti labai naudingi, pavyzdžiui, migdolai, kiti riešutai, dribsniai, salotos, pupelės, riebi žuvis turi daug vitamino E, kuris reikalingas spermos gamybai. Vitaminas C stiprina imuninę sistemą, o tai labai svarbu norint pastoti. Cinkas, taip pat svarbus vyro sėklai, jo daug turi graikiniai riešutai, grūdai, mėsa. Kepenys, žuvis, žaliosios daržovės, citrusiniai vaisiai ir grūdai bei jų produktai turi daug vitamino B, kuris svarbus abiejų partnerių vaisingumui.

Fizinis aktyvumas, puiki psichologinė sveikata (ypač svarbu išvengti streso), normalus svoris taip pat labai svarbus vyro vaisingumui.

Žalingų įpročių atsisakymas

Daug geriantys vyrai po keleto metų ima prarasti savo vaisingumą: alkoholis sumažiną norą mylėtis, potenciją ir vaisingumą. Tyrimai parodė, kad apvaisinimo metu išgėręs vyras turi daugiau šansų pakenkti būsimajam vaikui nei išgėrusi moteris. Vyras taip pat turėtų mesti rūkyti, nes tai kenkia spermos kokybei ir sumažina jos aktyvumą. Patartina mesti rūkyti likus keliems mėnesiams iki bandymų pastoti pradžios. Toks žalingų įpročių atsisakymas iš vyro pusės svarbus ir kitu aspektu, būtent palaikyti savo partnerę, ir kartu atsisakyti tiek alkoholio, tiek tabako. Juk moteris neturėtų jaustis “viena valtyje”. Dėl tos pačios priežasties rekomenduojama ir žindymo laikotarpiu palaikyti moteriai kompaniją atsisakant žalingų įpročių.

Saulė ir vyrų vaisingumas

Anksčiau manyta, kad vitaminas D svarbus nėščioms moterims, tačiau dabar jau aišku, kad šis vitaminas turi teigiamą poveikį ir vyro potencijai. Reiktų stengtis bent 10 minučių per dieną praleisti lauke. Todėl vyrai dirbantys viduje, turėtų bent trumpam išeiti laukan išgerti kavos.

Spermos testai

Pasitikrinti savo vaisingumą privačiai galite naudodamiesi spermos testais. Jie paprasti naudoti namuose, o rezultatų patikimumas daugiau nei 90 procentų. Taip pat galite apsilankyti ir pas vaisingumo specialistus, kurie atliks išsamesnius tyrimus. Kreiptis pas specialistus bet kokiu atveju rekomenduojama, jeigu su partneriu nepavyksta pastoti per pirmus 12 mėnesių.