Nėštumo skaičiuoklė

Nėštumo skaičiuoklė (gimdymo skaičiuoklė), esanti žemiau, leidžia sužinoti apytikslę gimdymo datą, jeigu žinote savo paskutinių mėnesinių pirmosios dienos datą prieš pastojimą.

Nusipirkite Nėštumo Testą pigiai (spustelėkite čia)

Rekomenduojami produktai:

Laukiatės vaikelio ir be abejo norite žinoti savo gimdymo datą. Paprasčiausias ir greičiausias būdas sužinoti apytikslę gimdymo datą yra gimdymo skaičiuoklė (arba nėštumo skaičiuoklė). Tik atminkite, kad tik labai nedidelė dalis moterų pagimdo būtent numatytąją gimdymo dieną, tačiau žinoti ją vis tiek būtina. Taip geriau susiplanuosite savo nėštumo laikotarpį ir pasiruošite gimdymui.

nestumo testu

Nėštumo skaičiuoklė

Ši nėštumo skaičiuokle, arba gimdymo skaičiuoklė, padės Jums sužinoti, kada galite tikėtis susilaukti kūdikio. Pateikiama apytikslė data, nes tiksliai nuspėti gimdymo datą yra praktiškai neįmanoma. Nėštumas paprastai trunka nuo 37 iki 42 savaičių nuo pirmos Jūsų paskutinio periodo dienos. Kad sužinotumėte gimdymo datą, žemiau esančiame pirmajame laukelyje įrašykite arba pasirinkite Jūsų paskutinio mėnesinių ciklo pirmosios dienos datą ir netrukus išvysite rezultatą. Sėkmės!

Kaip sužinoti, kad esate nėščia?

Vėluojančios mėnesinės yra pirmasis ženklas, kad jūs pastojote, tačiau ir jis ne visada būna 100 proc. tikslus. Yra ir daugiau būdų sužinoti, ar Jūs laukiatės vaikelio.

Nėštumo testai

Atlikti nėštumo testą namie yra labai paprasta. Testų galima įsigyti internetu tam skirtose parduotuvėse, jų pasirinkimas ir kainos yra labai plačiose ribose. Testai paprastai yra patikimi, nes jie visi pagrįsti tais pačiais, patikimais veikimo metodais, t.y. jie yra jautrūs vadinamajam nėštumo hormonui (hCG). Šio hormono gamyba organizme prasideda iškart po  apvaisinimo, o šlapime jis aptinkamas jau po 2-3 savaičių po apvaisinimo. Paprasčiausi nėštumo testai yra lazdelės pavidalo, ant jų šlapinamasi arba jie pamerkiami į šlapimą. Po kelių minučių rezultatas jau matomas. Teigiamas rezultatas (jūs nėščia) laikomas labai patikimu, jei jūs atlikote viską teisingai. Paprastai testų patikimumas siekia 99 proc.

Pas gydytoją

Norint įsitikinti, kad pastojote, galite ne tik atlikti testą namie, bet ir apsilankyti pas gydytoją. Iš tikrųjų net ir patartina prieš lankantis pas gydytoją, pasidaryti testą namie, ir jei rezultatas teigiamas, tada jau keliauti pas specialistą. Pas gydytoją taip pat galima atlikti ir kraujo testą: tiriamas tas pats hormonas (hCG), tik kraujyje jis aptinkamas anksčiau nei šlapime.

Kiti nėštumo požymiai

Embriono atsiradimas moters organizme sutampa su dideliais pokyčiais, tiek fiziniais, tiek psichologiniais. Keletas simptomų, kuriuos patiria besilaukiančios moterys:

  • Nuovargis
  • Jautrios krūtys
  • Pykinimas ir vėmimas
  • Vidurių užkietėjimas ir dujų kaupimasis
  • Dažnas šlapinimasis
  • Nuotaikų kaita
  • Skrandžio skausmai
  • Lytinių organų niežėjimas
  • Padidėjęs uoslės jautrumas

Yra daugybė kitų simptomų, jie nevienodai pasireiškia skirtingoms moterims. Kai kurių savijauta ir būklė apskritai nedaug tepasikeičia pastojus, tačiau daugumas vis dėlto jaučia didesnius arba mažesnius nepatogumus.

Nėštumas

Nėštumas yra 37-42 savaites trunkantis laikotarpis, kurio metu moters organizme užgimusi nauja gyvybė auga, vystosi ir rengiasi išvysti pasaulį. Paprastai nėštumas skirstomas į tris trimestrus.

Pirmas nėštumo trimestras

Pirmas nėštumo trimestras (1-12 nėštumo savaitės) daugumai, ypač pirmąkart besilaukiančioms, būna ganėtinai sunkus išbandymas. Reikia prisitaikyti prie didžiulių pokyčių organizme. Nors naujagimio laukimas yra vienas labiausiai jaudinančių gyvenimo etapų, kartu tai labai atsakingas laikotarpis, kuriam reikia būti gerai pasirengus. Žinant ko galima tikėtis konkrečiu nėštumo metu gali labai palengvinti šį laikotarpį.

Antras nėštumo trimestras

Prasidėjęs antras nėštumo trimestras (13-28 nėštumo savaitės) paprastai sutampa su savijautos pagerėjimu. Pirmojo trimestro metu varginęs pykinimas, nuovargis baigia išnykti, todėl imate jaustis energingesnė, galima sakyti – jaučiatės panašiai kaip iki pastojimo.
Antras nėštumo trimestras daugumai nėščiųjų yra lengviausi trys nėštumo mėnesiai. Šiuo laiku labai palanku planuoti ir ruoštis gimdymui ir kūdikio auginimui. Antrojo trimestro metu vaisius auga labai sparčiai. 18-22-tą nėštumo savaitėmis Jums turėtų būti atliktas ultragarso tyrimas, kad būtų patikrintas vaisiaus vystymasis. Tuo metu galima sužinoti ir būsimo vaikelio lytį, jeigu tik to pageidaujate. Nors jaučiatės geriau, antras nėštumo trimestras taip pat kupinas ryškių organizmo pokyčių.

Trečias nėštumo trimestras

Nors iki gimdymo jau lieka tik keletas savaičių, trečias nėštumo trimestras dažnai būna pats sunkiausias. Trečias nėštumo trimestras prasideda nuo 28 nėštumo savaitės, trunka iki gimdymo, kuris būna maždaug 40 nėštumo savaitę.

Gimdymas

Taigi, einant į pabaigą Jūsų nėštumui, artėja gimdymas. Jam turite būti pasiruošusi jau iš anksto. Yra daugybė ženklų, pranešančių, kad jau tuoj pasaulį išvys ilgai lauktas kūdikis.

Artėjančio gimdymo ženklai

Preliminari gimdymo data (gimdymo skaičiuoklė arba gydytojas pateiks tokią pačią datą, mat skaičiavimo formulė yra vienoda) tėra tik orientyras – gimdymas gali įvykti anksčiau ar vėliau. Normalu, jeigu gimdymas prasideda iki trijų savaičių anksčiau arba iki dviejų savaičių vėliau preliminarios datos.

  • Palengvėjimas. Jis atsiranda, kai vaisiaus galva nusileidžia pilvu žemyn – taip jis tampa pasirengęs palikti Jūsų gimdą. Jūsų pilvas gali atrodyti esantis žemiau nei iki tol, gali palengvėti kvėpavimas, mat vaisius taip stipriai nebespaudžia plaučių. Taip pat gali dažniau norėtis šlapintis, nes pasikeitusioje padėtyje vaisiaus galva ima spausti šlapimo pūslę. Minėti požymiai gali pasireikšti likus kelioms savaitėms ar keletui valandų iki gimdymo.
  • Kruvinos arba rudos išskyros iš gimdos kaklelio reiškia, kad suiro dangalas, saugojęs gimdą nuo infekcijų. Tai gali nutikti likus kelioms dienoms iki gimdymo.
  • Tai gali būti ženklas, kad gimdymas jau labai greitai.
  • Iš makšties tekantis skystis reiškia, kad amniono dangalas, supantys Jūsų vaisių, plyšo. Tai gali įvykti likus keletui valandų iki gimdymo, arba gimdymo metu. Dauguma moterų pagimdo per artimiausias 24 valandas, pasirodžius vandenims.
  • Sąrėmiai. Nors gimdos susitraukimai yra įprasta artėjant gimdymui, tačiau jeigu jie pasikartoja dažniau nei kas 10 minučių, tai gali būti ženklas, kad gimdymas jau prasideda.

Gimdymo stadijos

Paprastai išskiriamos trys gimdymo stadijos:

Pirmoji (atsivėrimo) stadija

Tai laikotarpis, prasidedantis pirmaisiais reguliariais sąrėmiais ir pasibaigiantis visišku gimdos kaklelio atsivėrimu. Šiuo laikotarpiu gimdos kaklelis lyginasi, jo vidiniai bei išoriniai žiomenys atsidaro tiek, kad vaisius galėtų praslinkti išorėn. Svarbiausi šiuo laikotarpiu yra sąrėmiai. Jų metu susitraukinėja gimdos sienelės lygieji raumenys, kurie nepriklauso nuo moters valios. Susitraukimai sukelia skausmą. Kadangi skausmo stiprumas priklauso nuo moters nervinio tipo, ne visos moterys juos jaučia vienodai – kai kurioms skausmai gali būti labai varginantys, kitos jaučia palyginti silpnus skausmus

Gimdos raumenims susitraukinėjant, spaudimas pereina į vaisiaus vandenų pūslę, kuri įsitempia ir spraudžiasi į gimdos kaklelio vidinius žiomenis, tokiu būdu juos plėsdama. Vaisiaus vandenų pūslė, spausdamasi į gimdos kaklelį, dirgina jos nervų galūnėles taip stiprindama sąrėmius. Sąrėmiams stiprėjant didėja ir spaudimas, taigi vaisiaus vandenų pūslė skverbiasi vis gilyn, o gimdos kanalas plečiasi tol, kol susilygina su gimdos ertme.

Pirmą kartą gimdančių moterų atsivėrimo procesas skiriasi nuo pakartotinai gimdančiųjų. Pastarosioms visas procesas trunka iki 12 valandų, o pirmą kartą gimdančioms tenka palaukti iki 16 valandų. Gimdos kakleliui atsivėrus  pakankamai, vaisiaus galvutę vis tampriau apspaudžia gimdos kaklelio sienelės. Kai galvutė prisiglaudžia prie dubens sienelių, vaisiaus vandenys negali laisvai cirkuliuoti, todėl pasidalina į dvi dalis: priekinius (susikaupia žemiau vaisiaus galvutės) ir galinius (susikaupia virš vaisiaus galvutės). Neatlaikiusi vidinio spaudimo vaisiaus vandenų pūslė plyšta, taigi priekiniai vandenys išteka.

Antroji stadija (Išvarymas)

Ši stadija tęsiasi nuo visiško gimdos kaklelio atsidarymo iki vaisiaus gimimo. Pirmą kartą gimdančioms jis trunka 2-4 valandas, pakartotinai gimdančioms – iki 2 valandų. Sąrėmiai kartojasi kas 2-3 minutes ir  tęsiasi iki 1 minutės. Plyšus vaisiaus vandenų pūslei ir nutekėjus priekiniams vandenims, galvutė dar labiau prisispaudžia prie gimdos sienelių ir jas dirgina. Pradžioje, nutekėjus vandenims, sąrėmiai 10-15-ai minučių nutrūksta, kol gimdos raumenys prisitaiko prie sumažėjusio gimdos tūrio. Vėliau jie ima dažnėti ir tęsiasi kas 1-2 minutes, užtrukdami maždaug 90 sekundžių. Šiuo momentu prie gimdymo eigos prisideda ir susitraukinėjantys pilvo preso raumenys, didinantys sąrėmių jėgą. Refleksiškai susitraukinėjantys raumenys sukelia norą stangintis. Vienu metu veikiant sąrėmiams ir pilvo raumenims (stangoms), vaisius slenka gimdymo taku per mažąjį dubenį.

Trečioji stadija (Placentinis laikotarpis)

Paskutinioji gimdymo stadija, kuri prasideda gimus vaisiui ir baigiasi placentos pasišalinimu. Paprastai vaisiui pasišalinus, gimdoje lieka tik placenta ir dangalai, todėl gimda sumažėja ir pasidaro rutulio formos. Sąrėmiai trumpam išnyksta, bet vėliau vėl prasideda. Dėl to placenta atšoka, o susitraukinėjantys pilvo raumenys padeda ją išstumti iš gimdymo takų. Šiuo laikotarpiu moteris netenka iki 250 ml kraujo. Šis laikotarpis trunka iki 30 minučių.