Dažniausiai diskutuojama apie nenorą mylėtis, tačiau daug rečiau kalbama apie norą mylėtis. Iš tiesų, kodėl norima mylėtis, ir ką daryti? Aišku viena – noras mylėtis yra visiškai sveika ir natūralu.
Kodėl norisi sekso?
Noras mylėtis moksliškai vadinamas libido. Libido – labai individualu, ir netgi tam pačiam asmeniui jis nėra pastovus. Noras mylėtis turi daugybę priežasčių. Visų pirma, tai fiziniai veiksniai: mylėtis – malonu, tai malšina stresą, tai yra geras fizinis pratimas. Nepatyrusius ar mažai patyrusius seksualiniame gyvenime vilioja išbandyti seksą, tapti labiau patyrusiais. Bene svarbiausia fizinė priežastis mylėtis – jaučiamas potraukis konkrečiam asmeniui.
Mylėtis norima ir dėl kokio nors tikslo: siekiant susilaukti vaiko, įgauti populiarumo, arba noras atkeršyti (pavyzdžiui, už neištikimybę). Pastarosios dvi priežastys yra labiau emocinės, ir galinčios turėti neigiamų pasekmių. Tokiais atvejais geriau susitvardyti ir susilaikyti nuo sekso.
Emocinės priežastys mylėtis gali būti meilė, įsipareigojimas (santuoka), arba noras atsidėkoti.
Neretai mylėtis norisi jaučiant nesaugumo jausmą. Pavyzdžiui, padidinti pasitikėjimą savimi, stengiantis atgrasinti partnerį nuo sekso su kitais, arba jaučiant spaudimą iš partnerio mylėtis.
Ką daryti, jei noriu mylėtis?
Iškilus klausimui “ką daryti, jei noriu mylėtis?”, svarbu gerai apgalvoti priežastis ir pasekmes. Jeigu norite tik atkeršyti ar padidinti savo populiarumą (socialinis statusas), geriau susilaikyti. Taip pat nepatartina dažnai keisti sekso partnerius – tai laba padidinsite riziką apsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Mylintis svarbu naudoti kontraceptines priemones – taip apsisaugosite nuo neplanuoto nėštumo ir minėtų ligų. Žinoma, jeigu su savo pastoviu partneriu siekiate šeimos pagausėjimo, turite mylėtis be apsaugos priemonių.
Daugeliu atvejų mylėtis yra normalu ir sveika, jeigu abu partneriai to nori. Todėl jeigu norite mylėtis, nevaržykite savęs ir susiraskite tinkamą partnerį.