Kaip naudotis ovuliacijos testais

Ovuliacijos testai labai tiksliai, patikimai ir iš anksto nustato vaisingiausią Jūsų ciklo laikotarpį. Šitaip Jūsų šansai pastoti gerokai išauga. Ovuliacijos testus labai paprasta ir patogu naudoti namie, o įsigyti jų galima internetinėse parduotuvėse. Prieš naudojant ovuliacijos testus, būtina perskaityti kartu pakuotėje esančią instrukciją ir griežtai vadovautis joje esančia informacija. Šiame straipsnelyje išsamiai aptarsime, kaip naudotis ovuliacijos testais namie.

Ovuliacijos testų veikimas

Ovuliacijos testų veikimas paremtas hormono LH (liuteinizuojančio hormono) kiekiu moters šlapime. Dar prieš įvykstant ovuliacijai, organizme labai staigiai padidėja LH kiekis. Ovuliacijos testai kaip tik ir nustato šį itin žymų pokytį, o tai ir yra jų tikslumo bei patikimumo priežastis. Teigiamas ovuliacijos testas rodo, kad vaisingiausias moters periodas prasidės per artimiausias tris dienas. Pats vaisingumo pikas bus pasiektas maždaug po 36 (24-48) valandų nuo LH kiekio padidėjimo.

Svarbu atminti, kad LH kiekio padidėjimas trunka labai trumpai, todėl labai svarbus yra ovuliacijos testo naudojimo laikas. Kadangi LH organizme išskiriamas ryte, geriausia testą atlikti yra vidurdienį ar per popietę.

Kaip naudotis ovuliacijos testais?

Ovuliacijos testai būna dviejų tipų: juostelės ir kasetės. Abu jie yra vienodai patikimi ir tikslūs, ir kurį iš jų naudosite, yra tik Jūsų pasirinkimas. Naudojant juostelinį testą, jį reikia kelioms sekundėms pamerkti į indelį su šlapimu arba pakišti testą šlapinantis tiesiogiai ant jo. Pastarasis būdas yra paprasčiausias ir patogiausias.

Pamerkus testą į šlapimą kelioms sekundėms, rezultatai paprastai jau būna matomi per penkias minutes. Testų rezultatai dažniausiai yra juostelės pavidalo. Testas turi kontrolinę juostelę, pagal kurios spalvos intensyvumą galima pasakyti, ar rezultatas teigiamas (kai juostelės spalva tokia pati ar ryškesnė nei kontrolinės juostelės), ar neigiamas (kai juostelė blankesnė nei kontrolė). Atminkite, kad jūsų organizme visuomet yra šiek tiek LH, todėl blanki spalva dar nereiškia, kad testas teigiamas – labai svarbu palyginti ją su kontroline juostele.

Kada naudoti ovuliacijos testus?

Laikas, kada reiktų pradėti naudoti ovuliacijos testus ciklo metu, yra itin svarbus. Mat pradėjus per vėlai, galite tiesiog praleisti ovuliacijos laiką. Norint būti tikrai, reikia šiek tiek paskaičiuoti.

Visų pirma, reikia žinoti savo mėnesinių ciklo trukmę: nuo pirmos dienos, kada vyksta kraujavimas, iki paskutinės dienos prieš sekančio periodo kraujavimo pradžią. Reikėtų žinoti paskutinių kelių savo ciklų įprastą (vidutinę) trukmę. Tuomet pagal lentelę apačioje, galite sužinoti, kada reiktų pradėti naudoti ovuliacijos testus:

Jūsų ciklo trukmė Ciklo diena, kada galitepradėti naudoti ovuliacijos testus
21 diena 5 diena
22 dienos 6 diena
23 dienos 7 diena
24 dienos 8 diena
25 dienos 9 diena
26 dienos 10 diena
27 dienos 11 diena
28 dienos 12 diena
29 dienos 13 diena
30 dienų 14 diena
31 diena 15 diena
32 dienos 16 diena
33 dienos 17 diena
34 dienos 18 diena
35 dienos 19 diena
36 dienos 20 diena
37 dienos 21 diena
38 dienos 22 diena
39 dienos 23 diena

Norint sužinoti savo vaisingas dienas, galima naudotis ir ovuliacijos skaičiuokle. Įvedus savo paskutiniojo ciklo pirmosios dienos datą ir ciklo trukmę, sužinosite, kada bus artimiausias Jūsų vaisingas laikotarpis. Tačiau ovuliacijos skaičiuoklė yra paremta vidurkiais, tikėtinu rezultatu, todėl nėra tokia tiksli kaip ovuliacijos testai.