Implantacijos požymiai

Implantacija yra apvaisinto kiaušinėlio (kuris vėliau vadinamas blastule) prisitvirtinimas prie gimdos sienelės gleivinės. Implantacija įvyksta praėjus 6-10 dienų nuo paskutinės ovuliacijos. Implantacijos požymiai gali pranešti Jums, kad jau pastojote.

Sužinokite savo vaisingas dienas – vaisingų dienų skaičiuoklė >>

Implantacijos požymiai:

  • Skausmai ir kraujavimas. Nors šia simptomai taip pat būdingi ovuliacijai, jeigu šie požymiai pasireiškia likus maždaug savaitei iki mėnesinių, gali reikšti, kad įvyko implantacija. Būdingas požymis yra rausvos arba rudos išskyros iš makšties. Tačiau kartais kraujavimas pasirodo prieš periodą dėl kitų priežasčių.
  • Krūtų jautrumas. Padidėjęs krūtų jautrumas yra dar vienas būdingas ženklas. Tai įvyksta dėl hormonų estrogeno ir progesterono veiklos nėštumo pradžioje. Kartais krūtys gali net kiek padidėti (sutinti). Tiesa, šis požymis būdingas ir ovuliacijai, tačiau tuo atveju jis greit praeina. Na, o jeigu tai tęsiasi, tai jau gali reikšti nėštumą.
  • Skonio pasikeitimas. Kartais moteris jaučia, kad jos skonio ir uoslės pojūčiai pasikeitė. Taip nutinka po implantacijos, kai moteris nėščia. Tai sukelia neįprastą kai kurių maisto produktų norą. Pavyzdžiui, įprasta yra norėti druskos. Tiesa, jeigu šie pojūčių pasikeitimai atsiranda praėjus mažiau nei 7 dienoms po ovuliacijos, jie yra nesusiję su implantacija.
  • Kūno temperatūra. Kelias dienas po implantacijos kūno temperatūra gali kiek pakilti, taip atsitinka dėl progesterono veiklos.
  • Rytinis pykinimas. Tyrimai rodo, kad net 99 procentai moterų patiria šį simptomą po pastojimo. Tai nutinka paprastai jau pirmąją nėštumo savaitę. Pagelbėti gali imbieras, rūgštus ar saldus maistas.
  • Vėluoja mėnesinės. Tai yra vienas patikimiausių ženklų, rodančių, kad implantacija įvyko ir Jūs esate nėščia. Tačiau mėnesinių gali nebūti ir dėl kitų faktorių, pvz., ligos, streso, didelio fizinio krūvio. Tačiau jeigu šis simptomas pasireiškia kartu su aukščiau minėtaisiais, geriausia yra pasidaryti nėštumo testą, ir vėliau apsilankyti pas gydytoją.

Ovuliacijos testai padės sužinoti ovuliacijos datą >>