Spermos testai vyrams

Spermos testai vyrams yra paprasčiausias būdas namų sąlygomis nustatyti, ar vyras yra vaisingas.

Nors daug žmonių vis dar mano, kad nevaisingumas – tai moterų problema, beveik 40 proc. nevaisingų porų atvejų, būtent vyro vaisingumo problemos yra pagrindinė priežastis, kodėl pora negali susilaukti vaikų. Todėl labai svarbu, kad vyrai, lygiai taip pat kaip moterys, tikrintųsi savo vaisingumą. Deja, nemaža dalis vyrų tą daro nenoriai, laiko tai šiek tiek gėdingu dalyku. Taip yra veikiausiai dėl baimės, jog paaiškės, kad vyras nevaisingas. Tačiau kuo anksčiau bus nustatyta problema, tuo didesnė tikimybė ją išspręsti, ir kartu sėkmingai susilaukti vaikų. Be to, vyro lygiavertis dalyvavimas sprendžiant vaisingumo problemas yra labai svarbus psichologiškai.

Vizitas pas gydytoją

Apsilankymas pas urologą yra puikus būdas nustatyti, ar vyras turi vaisingumo problemų. Toks patikrinimas paprastai susideda iš kelių dalių:

  • Vyro sveikatos istorijos analizė, pradedant operacijomis, baigiant vartotais vaistais.
  • Gyvenimo būdo apžvalga: žalingi įpročiai, darbo pobūdis ir pan.
  • Apžiūra.
  • Nuoširdus ir atviras pokalbis apie savo seksualinį gyvenimą. Bet kokios bėdos, bet kokie klausimai ar netikrumai turi būti paminėti gydytojui.

Bet kokiu atveju, vyras turi taip pat pateikti savo spermos mėginį, kuris turėtų būti ištirtas kuo greičiau.

Spermos testai

Spermos testai vyrams pagrįsti tuo pačiu principu – jie nustato spermatozoidų kiekį vyro spermoje. Tokie namų sąlygomis naudojami testai būna tikslūs 95 proc. atvejų. Rezultatams sulaukti prireikia tik maždaug 10 minučių. Jei testas neigiamas (paprastai tada, kai spermatozoidų koncentracija mažesnė nei 20 mln./ml), vyras turėtų kreiptis pas gydytoją. Jei testas teigiamas, vyro sėkloje spermatozoidų koncentracija laikoma normalia.

Tačiau pakankamas spermatozoidų kiekis dar negarantuoja, kad vyras tikrai vaisingas. Spermos testai rodo tik spermos koncentraciją, tuo tarpu svarbūs ir kiti faktoriai: spermos tūris, bendras spermatozoidų skaičius, spermatozoidų gyvybingumas, jų mobilumas (judėjimas) ir forma.
Kaip ten bebūtų, spermos testai yra patogus ir paprastas būdas nustatyti spermos kokybę. Tai gali būti pirmas žingsnis prieš kreipiantis pas urologą, ypač žinant vyrų nenorą tai daryti.

Jeigu testas teigiamas, tuomet bandykite pastoti mylėdamiesi vaisingomis dienomis (t.y. 5-6 dienos iki ovuliacijos). Ovuliacijos datą galima sužinoti naudojantis ovuliacijos testais.