Ovuliacijos testas

Ovuliacijos testas parodo, kada tikimybė pastoti yra didžiausia. Moters vaisingos dienos trunka tik labai ribotą laiką ciklo metu, todėl jeigu planuojate šeimos pagausėjimą, verta pasinaudoti ovuliacijos testais. Jų kaina nėra didelė, įsigyti galima internetu ar vaistinėse.

Šlapimo testas:

Tai dažniausiai naudojamas ovuliacijos testas, jį galima nusipirkti internetu tam skirtose parduotuvėse. Tokie testai tikrina LH hormono kiekį, išskirtą smegenyse maždaug 30 (tarp 20 ir 44) valandų prieš ovuliaciją. Šlapime visuomet yra šiek tiek LH hormono, tačiau jo kiekis padidėja drastiškai prieš pat ovuliaciją. Prireikia 8-12 valandų, kad pakankamas aptikimui hormono kiekis atsirastų šlapime, todėl šio tipo testas pirmasis nuspėja ovuliaciją dieną prieš tai.

Paprastai ovuliacijos testai būna supakuoti bent po penkis. Laikas, kada turėtumėte pradėti tikrintis, priklauso nuo jūsų mėnesinių trukmės. Jei jis 28 dienų, tikrintis turėtumėte pradėti 11 arba 12 dieną ir tęsti kasdien 5 arba 6 dienas. Jei jūsų ciklas nereguliarus, derėtų daryti testus kasdien 10-12 dienų tarp 10-os ir 26-os dienų. Todėl verta pasirūpinti pakankamu kiekiu ovuliacijos testų, jei nusprendėte juos naudoti.

Galite pasirinkti, kaip norite atlikti testą: ar šlapintis tiesiai ant lazdelės, ar šlapintis į švarų indelį ir po to įmerkti lazdelę. Kiek laiko trunka rezultato parodymas, priklauso nuo naudojamo testo, tačiau daugumos testų rezultatai būna po 3-10 minučių.

Ovuliacijos testas internetu

Kuriomis dienomis tikrintis:

Gydytojai ir vaistininkai pataria, kad ovuliacijos testą naudotumėte tik po to, kai jau gerai žinote savo mėnesinių ciklo trukmę ir eigą. Tokiu būdu daugmaž žinosite, kada pradėti tikrintis šiuo testu. Šlapimo testai yra maždaug 90 proc. patikimi, tačiau būtina laikytis instrukcijų, nurodytų ant kiekvieno testo.

Mėnesinių ciklas skaičiuojamas nuo pirmosios jūsų periodo dienos iki sekančio periodo pirmosios dienos.

Čia pateikiama, kurią ciklo dieną, priklausomai nuo mėnesinių ciklo trukmės, derėtų atlikti pirmąjį ovuliacijos testą:

Ciklo trukmė, dienomis Pirmojo testo diena
21 5
22 5
23 6
24 7
25 8
26 9
27 10
28 11
29 12
30 13
31 14
32 15
33 16
34 17
35 18
36 19
37 20
38 21
39 22
40 23

Svarbu! Jei jūsų ciklas nereguliarios trukmės, testą darytis reiktų pagal trumpiausią ciklą per pastaruosius šešis mėnesius. Tokiais atvejais testą atlikite didesnį dienų skaičių, nes mėnesinių ciklas gali trukti ilgiau.

Kada atliekami ovuliacijos testai?

Ovuliacijos testai turėtų būti atliekami kasdien tuo pačiu metu, prieš testą reiktų maždaug dvi valandas negerti skysčių. Taip pat reiktų nesišlapinti keturias valandas iki testo. Geriausias laikas darytis testą yra tarp 11 ir 15 valandos.