Kodėl verta rinktis daugkartines sauskelnes?

Daugkartinės sauskelnės daugeliui vis dar asocijuojasi su vystyklais, naudotais praeityje. Tai laikoma nepatogiais, nešvariu ir varginančiu dalyku – juk juos reikia skalbti! Tačiau pastaraisiais metais daugkartinės sauskelnės išgyvena atgimimą. Visų pirma, jos smarkiai patobulėjo nuo seniau naudotų vystyklų, yra ekologiškesnės bei pgesnės naudoti ilguoju laikotarpiu. Tačiau jos, be abejo turi ir minusų. Šiame straipsnyje pateiksime argumentus, kodėl verta rinktis daugkartines sauskelnes.

Sveikata

Keičiant sauskelnes laiku (t.y. tuomet, kai jos pilnos ar su išmatomis), tikimybė, kad sauskelnės (bet kokios) sukels kokias nors neigiamas reakcijas vaikelio odai, yra minimali. Vienkartinės sauskelnės šiek tiek geriau praleidžia orą (dėl ko lengviau kvėpuoja oda), tačiau jose esanti sintetika gali erzinti mažylio odą. Taip pat labai svarbu, iš ko pagamintos sauskelnės: daugkartinės sauskelnės savo sudėtyje dažnai turi ekologiškų audinių, tad jos šiuo atveju sveikesnės odai. Be to, dėl savo švelnumo, daugkartinės sauskelnės, priklausomai nuo audinio, daug malonesnės dėvėti, tad kai kurie vaikai tiesiog jas labiau mėgsta.

Ekologija

Laikoma, kad daugkartinės sauskelnės yra draugiškesnės aplinkai. Tačiau jų ekologiškumas nėra vienareikšmis, mat jų dažnam skalbimui sunaudojama daug elektros, vandens. Tačiau net ir įskaičius šias sąnaudas, tai negali lygintis su didžiuliu kiekiu žaliavų, sunaudojamų vienkartinių sauskelnių gamybai. Per 2-3 metus kol vaikui reikia sauskelnių, vienkartinių susikaupia ištisas kalnas. Paskaičiuota, kad vienam vaikui vidutiniškai reikia net 6 tūkst. vienkartinių sauskelnių. Vienkartinės sauskelnės sudaro reikšmingą dalį visų šiukšlių, kurios tampa vis didesne grlobaline problema. Tad jei jums rūpi aplinka, derėtų naudoti daugkartines sauskelnes, arba bent naudoti vienas ir kitas sauskelnes pakaitomis.

Kaina

Jaunai ką tik pagausėjimo sulaukusiai šeimai išlaidų netrūksta. Todėl norisi sutaupyti, kur tik įmanoma. Paskaičiuota, kad naudojant vienkartines sauskelnes, jauna šeima per porą metų išleidžia kelis kartus daugiau nei naudojant daugkartines. Jeigu naudojamos naudotos daugkartinės sauskelnės (pvz., antram vaikui), sutaupoma dar daugiau. Kaip minėta, vidutiniškai vaikui reikia apie 6 tūkst. vienkartinių sauskelnių, tuo tarpu daugkartinių gali pakakti ir 20 vnt. (priklausomai nuo to, kaip greitai jos susidėvi). Todėl renkantis daugkartines sauskelnes, galite sutaupyti 1000-2000 eurų ar net daugiau.

Patogumas

Prieš kelis dešimtmečius naudoti vystyklai keldavo daug vargo norint tvirtai juos apvystyti. Šiuolaikinės daugkartinės sauskelnės turi lipukus ar kitokius patogius užsegtukus, tad jas pakeisti taip pat lengva kaip ir vienkartines. Daugkartinės sauskelnės taip pat turi vandens nepraleidžiančias dalis aplink juosmenį ir kojas, kad apsaugotų nuo ištekėjimo kūdikiui atlikus “reikalą”. Tačiau daugkartinių sauskelnių absorbcinės (sugeriančios) savybės kiek prastesnės nei vienkartinių, tad jas tenka keisti dažniau. Tačiau turint keletą daugkartinių sauskelnių – tai ne problema.

Išvados

Kaip matome, argumentų naudoti vienas ar kitas sauskelnes yra abiejose pusėse, ir čia kiekvienos jaunos šeimos reikalas nuspręsti, vienkartinės ar daugkartinės sauskelnės yra geriau. Trumpai apibendrinant: jei norite patogumo vaikeliui, sutaupyti ir tausoti gamtą, rinkitės daugkartines sauskelnes. Jeigu patys norite patogumo, paprasčiau naudoti vienkartines sauskelnes.