Kiek laiko reikia pastoti?

Nemažai jaunų porų nežino, kiek laiko reikia pastoti, o tiksliau – būna pernelyg naivūs. Mat dažnai manoma, kad užtenka tik pradėti bandymus ir tikslas bus pasiektas iškart. Deja, realybė dažniausiai nėra tokia paprasta.

Statistika

Įprasta, kad dauguma jaunų žmonių pirmuosius keletą savo seksualinio gyvenimo metus naudoja kontracepciją (prezervatyvai, tabletės ir t.t.), kad galėtų užbaigti mokslus, pradėti karjerą, kitaip tariant, “atsistotų ant kojų”. Po keleto metų, santykiams sutvirtėjus, nusprendžiama, kad atėjo laikas vaikams. Tada nutraukia kontraceptikų naudojimą, ir neretai mano, jog pastoti pavyks tuojau pat. Todėl nenuostabu, kad daugelis nusivilia per pirmuosius bandymų mėnesius taip ir nepasiekę tikslo. Nustatyta, kad pora, kurios abu partneriai yra vaisingumo pike, kiekvieną mėnesį turi maždaug 25 proc. tikimybę pastoti. 85 proc. tokių porų pastoja per pirmuosius metus.

Kiek laiko reikia pastoti?

Kad būtų paprasčiau pastoti, sekite savo ciklą, žinokite savo ovuliacijos datą – tam galite pasinaudoti ovuliacijos skaičiuokle arba ovuliacijos testais. Tačiau jeigu nepavyksta pastoti per metus, jaunos poros turėtų kreiptis pas gydytoją. Vyresnės poros, kurių bent vienam nariui yra per 30 metų, turėtų kreiptis pas gydytoją jau po pusės metų nesėkmingų bandymų. Taip yra dėl to, kad vaisingumas pradeda sparčiai mažėti įžengus į ketvirtą dešimtį, tad laukti, delsti tikrai negalima. Moterų vaisingumas ypač sumenksta peržengus 35 metus.